МКД – 20:31 12/08
Манчестер Сити со три бод се враќа од гостувањето кај новајлијата Брајтон, избранциите на Пеп Гвардиола славеа со 0-2 „Грѓаните“ не импресионираа на стартот од новата сезона, но ја завршија работата и стигнаа до три бода.

24Фудбал: Манчестер Сити не дозволи изненадување, „Граѓаните“ со три бода од гостувањето кај Брајтон (ВИДЕО)

Gol.mk: ВИДЕО: Сити го отвори „бункерот“ на Брајтон, Гвардиола започна со лесна победа

Екипа: „Граѓаните“ стартуваа победнички: Брајтон – лесен плен… (видео)

6 поврзани вести »

Source: New feed