МКД – 20:30 11/10
Шпанската влада му даде на каталонскиот лидер Карлес Пучдемон пет дена да се изјасни дали прогласил независност или не, јави шпанската новинска агенција Ефе. Шпанскиот премиер Маријано Рахој претходно денеска ја отфрли можноста за преговори со …

24 Вести: Каталонска криза во Шпанија

Алсат-М: Рахој: Нема дијалог меѓу „демократски закон и непослушност“

Стандард: Рахој му даде 5 дена на Пучдемон за да се изјасни во однос на независноста

91 поврзани вести »

Source: New feed