Фактор – 20:26 11/10
Српскиот министер за надворешни работи, Ивица Дачиќ синоќа му ја пееше „Осман Ага“ на турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган кој е во посета на Србија. Станува збор за песна која на овие простори ја популаризираше пејачот Мухарем Сербезовски.

Оff.net: Од Дачиќева уста во Ердоганови уши

Алсат-М: (ВИДЕО) Дачиќ му запеа на Ердоган

Алфа: Дачиќ му запеа на турски на Ердоган, доби и бакшиш

33 поврзани вести »

Source: New feed