Archives for October 2nd, 2017

You are here: Home » 2017 » October » 02
Јотовски скокна за три позиции на АТП, а Ѓорческа со пад за две места на ВТА листата | Gol.mk

Јотовски скокна за три позиции на АТП, а Ѓорческа со пад за две места на ВТА листата | Gol.mk

- 00:56 03/10 Најдобриот македонски тенисер, Томислав Јотовски, иако беше елиминиран во првото коло на ИТФ фјучерс турнирот…
Колку треба да спиеме за да запре биолошкиот часовник ? – Нобелова награда за научниците | Канал5

Колку треба да спиеме за да запре биолошкиот часовник ? – Нобелова награда за научниците | Канал5

Канал5 - 20:30 02/10 Тројца Американски научници денеска ја добија Нобеловата награда за истражувањата поврзани со функционирањето на…
„Мила, сега повеќе ништо не боли“ – колегите се простија од пејачката Дона Арес | Сител

„Мила, сега повеќе ништо не боли“ – колегите се простија од пејачката Дона Арес | Сител

Сител - 20:29 02/10 Колегите и пријателите се простуваат од пејачката Дона Арес која почина денеска по долгата…
Фудбалскиот свет во ШОК: Барселона се затвори во знак на протест околу буталноста за време на референдумот | Спортски

Фудбалскиот свет во ШОК: Барселона се затвори во знак на протест околу буталноста за време на референдумот | Спортски

Спортски - 20:28 02/10 Барселона соопшти денес дека утре ќе се придружи на генералниот штрајк во знак на…
58 мртви во Лас Вегас, исис презеде одговорност, ФБИ ја демантира | Сакам да кажам

58 мртви во Лас Вегас, исис презеде одговорност, ФБИ ја демантира | Сакам да кажам

Сакам да кажам - 20:26 02/10 Бројот на загинати во најсмртоносниот напад со огнено оружје во историјата на…