Селекторот Илија Темелковски ги одбра репрезентативците за Катар и за Алжир | РК Металург

Селекторот Илија Темелковски ги одбра репрезентативците за Катар и за Алжир | РК Металург

РК Металург - 15:20 09/07 Познат е списокот со 16 јуниорски репрезентативци за Катар и за Алжир. Подготовките…
Giambattista Valli – колекција исполнета со раскош и женственост | Среќа.mk

Giambattista Valli – колекција исполнета со раскош и женственост | Среќа.mk

Среќа.mk - 15:06 09/07 За есенската couture колекција Giabattista Valli претстави ексклузивни парчиња богати со сложени детали, везови…
[Галерија] Најдобрите фотографии направени со дрон за 2017 | Радио МОФ

[Галерија] Најдобрите фотографии направени со дрон за 2017 | Радио МОФ

Радио МОФ - 14:58 09/07 Во текот на изминатите години, дроновите драматично го променија светот на фотографијата. Се…
Филмот „Златна петорка“ ја освои наградата „Бест Балкан спирит“ на фестивал во Поградец | МКД

Филмот „Златна петорка“ ја освои наградата „Бест Балкан спирит“ на фестивал во Поградец | МКД

МКД - 14:33 09/07 Македонскиот долгометражен игран филм „Златна петорка“ на режисерот Горан Тренчовски ја освои наградата „Бест…