Tag archives for “Барселона”

Протести во Барселона по апсењето на Каталонските лидери | Канал5

Протести во Барселона по апсењето на Каталонските лидери | Канал5

Канал5 - 20:26 17/10 Повторно протести во центарот на Барселона во знак на револт поради апсењето на двајцата…
Tренерот на Барса: Ќе биде тешко, доаѓаме во домот на европскиот шампион | Спортски

Tренерот на Барса: Ќе биде тешко, доаѓаме во домот на европскиот шампион | Спортски

Спортски - 19:35 13/10 Македонскиот и европскиот шампион Вардар утре на домашен терен го игра дербито на колото…
Стоилов: Не летаме во облаци, сите сме желни и подготвени за победа | Дерби

Стоилов: Не летаме во облаци, сите сме желни и подготвени за победа | Дерби

Дерби - 20:10 12/10 Овој викенд ракометарите на Вардар ќе имаат уште еден голем предизвик во Лигата на…
Десетици илјади луѓе на улиците во Барселона и Мадрид со бели маици повикуваат на дијалог (ФОТО+ВИДЕО) | МКД

Десетици илјади луѓе на улиците во Барселона и Мадрид со бели маици повикуваат на дијалог (ФОТО+ВИДЕО) | МКД

МКД - 19:53 07/10 Десетици илјади Шпанци, од кои повеќето облечени во бело, се собраа во Мадрид и…
Борко извонреден на голот на Барса на стартот од АСОБАЛ лигата | Екипа

Борко извонреден на голот на Барса на стартот од АСОБАЛ лигата | Екипа

Екипа - 18:49 09/09 Македонскиот репрезентативен голман Борко Ристовски одлично ја почна сезоната во АСОБАЛ лигата во дресот…