Tag archives for Вардар

You are here: Home » Вардар
Јаневски: Со добра организација да дојдеме до добар резултат | Вардар

Јаневски: Со добра организација да дојдеме до добар резултат | Вардар

Вардар - 20:18 18/10 Шефот на стручниот штаб на Вардар, Чедомир Јаневски вечерва на прес-конференцијата ги истакна очекувањата…
Стоилов: Не летаме во облаци, сите сме желни и подготвени за победа | Дерби

Стоилов: Не летаме во облаци, сите сме желни и подготвени за победа | Дерби

Дерби - 20:10 12/10 Овој викенд ракометарите на Вардар ќе имаат уште еден голем предизвик во Лигата на…
Перфекција на Лекиќ и Цвијиќ, Вардар го совлада ФТЦ на стартот на ЛШ! | Gol.mk

Перфекција на Лекиќ и Цвијиќ, Вардар го совлада ФТЦ на стартот на ЛШ! | Gol.mk

- 20:30 06/10 Македонскиот ракометен првак Вардар со убедлива победа ја отвори новата сезона од Лигата на шампионите.…
Гонзалес пред ПИК Сегед: Ако сакаме да победиме, мора да поправиме една работа | Дерби

Гонзалес пред ПИК Сегед: Ако сакаме да победиме, мора да поправиме една работа | Дерби

Дерби - 19:03 05/10 Екипата на Вардар одговори на досегашните предизвици во Лигата на шампионите и по три…