Tag archives for Вардар

You are here: Home » Вардар
Експлозија од радост: Барсегјан го носи Вардар во водство против Фенербахче! (ВИДЕО) | 24Фудбал

Експлозија од радост: Барсегјан го носи Вардар во водство против Фенербахче! (ВИДЕО) | 24Фудбал

24Фудбал - 20:25 17/08 Ерменецот со одличен погодок го носи македонскиот првак во мошне драгоцено водство. Вардар поведе…
Вардар го претстави Јаневски: Немав време да работам со тимот, но не барам оправдување! | Спортски

Вардар го претстави Јаневски: Немав време да работам со тимот, но не барам оправдување! | Спортски

Спортски - 20:29 16/08 Македонскиот шампон Вардар денес официјално го претстави новиот шеф на стручниот штаб, Чедомир Јаневски…
Вардар убедливо против Гумерсбах за третото место на турнирот во Германија | 24 Вести

Вардар убедливо против Гумерсбах за третото место на турнирот во Германија | 24 Вести

24 Вести - 18:34 13/08 Европскиот ракометен шампион Вардар, по два порази, конечно ја запиша првата победа на…
Шкендија го победи Вардар на стартот од новата сезона во ПМФЛ | Алсат-М

Шкендија го победи Вардар на стартот од новата сезона во ПМФЛ | Алсат-М

Алсат-М - 19:14 12/08 Со два натпревраи одиграни попладнево стартуваше новата сезона во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ).…
Ова ќе биде инфаркт меч, Копенхаген се врати во водство со автогол на Барсегјан… (ВИДЕО) | 24Фудбал

Ова ќе биде инфаркт меч, Копенхаген се врати во водство со автогол на Барсегјан… (ВИДЕО) | 24Фудбал

24Фудбал - 20:31 02/08 Копенхаген во ново водство, овој пат од 2-1 на реванш мечот против Вардар во…
Солбакен предвреме почна да се правда пред реванш пресметката со Вардар! | 24Фудбал

Солбакен предвреме почна да се правда пред реванш пресметката со Вардар! | 24Фудбал

24Фудбал - 19:55 01/08 Загриженост во Данска пред утрешната реванш пресметка од третата рунда квалификации за Лигата на…
ВО ЖИВО: Следете го натпреварот Вардар – Копенхаген! | Спортски

ВО ЖИВО: Следете го натпреварот Вардар – Копенхаген! | Спортски

Спортски - 20:20 25/07 Да му дадеме поддршка на македонскиот шампион за нова победа и обезбедување добар резултат…
Багери влегоа меѓу галиите во Вардар, се чисти шутот и ѓубрето од „Скопје 2014“ | Сакам да кажам

Багери влегоа меѓу галиите во Вардар, се чисти шутот и ѓубрето од „Скопје 2014“ | Сакам да кажам

Сакам да кажам - 15:45 25/07 Од утрово во Вардар, покрај галиите на потегот од Камен мост до…
Стартува продажбата на новите сезонски билети за натпреварите на Вардар | Спортски

Стартува продажбата на новите сезонски билети за натпреварите на Вардар | Спортски

Спортски - 15:51 19/07 Веќе втора сезона во низа, Вардар сака да им излезе во пресрет на своите…