Tag archives for ВМРО-ДПМНЕ

You are here: Home » ВМРО-ДПМНЕ
Се екипира втор владин ешалон, ВМРО-ДПМНЕ со серија забелешки | 24 Вести

Се екипира втор владин ешалон, ВМРО-ДПМНЕ со серија забелешки | 24 Вести

24 Вести - 17:14 22/06 Изборот на владата за заменици министри ги скара пратениците од власта и опозицијата.…
Марковска: Нелогично однесувањето на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието | Алсат-М

Марковска: Нелогично однесувањето на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието | Алсат-М

Алсат-М - 20:13 18/06 Однесувањето на пратениците на ВМРО ДПМНЕ во Собранието, според поранешниот член на оваа партија,…
МОН: ВМРО-ДПМНЕ остави огромни долгови во студентските и ученичките домови | МКД

МОН: ВМРО-ДПМНЕ остави огромни долгови во студентските и ученичките домови | МКД

МКД - 18:47 18/06 И од Министерството за образование и наука реагираат на прес-конференцијата на Владимир Нелоски од…
ОК ВМРО-ДПМНЕ: Куманово го има најруинираниот плоштад | Кумановски м.

ОК ВМРО-ДПМНЕ: Куманово го има најруинираниот плоштад | Кумановски м.

Кумановски м. - 12:05 17/06 Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Куманово денеска на прес конференција обвини дека Куманово го…
МО: Јавноста ќе процени кој го нарушил статусот на вработените во АРМ и одбраната | А1 On

МО: Јавноста ќе процени кој го нарушил статусот на вработените во АРМ и одбраната | А1 On

А1 On - 20:28 15/06 Министерството за одбрана во реакција на на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ наведува дека е…
Раздвижено во СЈО: Котевски и Димовски на распит, Груевски не добил покана | ТВ21

Раздвижено во СЈО: Котевски и Димовски на распит, Груевски не добил покана | ТВ21

ТВ21 - 18:57 12/06 Специјалното јавно обвинителство со интензивна работа пред истекот на рокот за покренување на обвиненија.…
ВМРО-ДПМНЕ: Мерцедесот го запусти СДСМ, ако сака нека го продаде | Нова ТВ

ВМРО-ДПМНЕ: Мерцедесот го запусти СДСМ, ако сака нека го продаде | Нова ТВ

Нова ТВ - 15:33 10/06 ВМРО-ДПМНЕ за лошата состојба во која се наоѓа блиндираниот мерцедес купен за Груевски…
Центар: ВМРО-ДПМНЕ потроши 55 милиони евра само преку општинската каса за „Скопје 2014“ | +инфо

Центар: ВМРО-ДПМНЕ потроши 55 милиони евра само преку општинската каса за „Скопје 2014“ | +инфо

+инфо - 15:34 08/06 На ВМРО-ДПМНЕ и на нејзините советници не им преостанува ништо друго освен празна критика…
Синдикатот на култура бара итно укинување на сите законски измени од владата на ВМРО-ДПМНЕ | 24 Вести

Синдикатот на култура бара итно укинување на сите законски измени од владата на ВМРО-ДПМНЕ | 24 Вести

24 Вести - 18:14 05/06 Уметниците бараат итно укинување на законските измени од 2014-та година со кои, како…