Tag archives for где предлагают меню где предлагают меню

Костоски: Една победа многу менува, подобри сме и од Естонија | Екипа

Костоски: Една победа многу менува, подобри сме и од Естонија | Екипа

Екипа - 15:43 13/08 Триумфот над Косово значително ја подобри атмосферата во редовите на македонската кошаркарска репрезентација. Нашите…
Болт загуби во полуфиналето на 100 метри, но се пласира за финалната трка | Екипа

Болт загуби во полуфиналето на 100 метри, но се пласира за финалната трка | Екипа

Екипа - 20:30 05/08 Најбрзиот човек на светот Усаин Болт ја загуби полуфиналната трка на 100 метри од…
Докузовски: Не можеше потешко, но Работнички нема да се предаде | Екипа

Докузовски: Не можеше потешко, но Работнички нема да се предаде | Екипа

Екипа - 13:22 03/08 Работнички немаше среќа на денешниот ждреб во Минхен, каде тимот од „Градски парк“ за…
Хамилтон: Кубица ќе беше светски првак да не се повредеше | Екипа

Хамилтон: Кубица ќе беше светски првак да не се повредеше | Екипа

Екипа - 20:15 01/08 Луис Хамилтон има само пофални зборови за Роберт Кубица откако полскиот возач направи уште…
Талески: Не се предаваме, играме за Македонија! | Екипа

Талески: Не се предаваме, играме за Македонија! | Екипа

Екипа - 18:06 27/07 Филип Талески капитенски ја предводи оваа генерација до најголемиот успех и првото мундијалско четвртфинале…
Средба во АМС: Хокејот во Македонија ќе продолжи да оди напред | Екипа

Средба во АМС: Хокејот во Македонија ќе продолжи да оди напред | Екипа

Екипа - 17:26 26/07 Претседателот на Хокеарската Федерација на Македонија, Никола Тасев, денеска одржа работен состанок со Директорот…
Велковски: Најдовме лек за пресинг-одбраната на Бразил | Екипа

Велковски: Најдовме лек за пресинг-одбраната на Бразил | Екипа

Екипа - 16:39 25/07 Мартин Велковски беше еден од најзаслужните за големата победа над Бразил, постигнувајќи шест погодоци…