Tag archives for “Голос Америки”

Зврлевски го преживеа собраниското гласање по десети пат | Глас на Америка

Зврлевски го преживеа собраниското гласање по десети пат | Глас на Америка

Глас на Америка - 19:47 14/08 Пратениците од опозициската ВМРО - ДПМНЕ ги користат сите можни начини за…
Груевски на чело на ВМРО-ДПМНЕ на локалните избори | Глас на Америка

Груевски на чело на ВМРО-ДПМНЕ на локалните избори | Глас на Америка

Глас на Америка - 18:18 31/07 Викендов беше избран новиот Извршен комитет на партијата, но, партиски членови велат…
Меѓународна потерница по Грујевски и Бошковски | Глас на Америка

Меѓународна потерница по Грујевски и Бошковски | Глас на Америка

Глас на Америка - 19:52 27/07 Раководството на ВМРО-ДПМНЕ без пасоши, дел од членството бара реформи Откако полицијата…
Нема отворени прашања меѓу Македонија и Албанија | Глас на Америка

Нема отворени прашања меѓу Македонија и Албанија | Глас на Америка

Глас на Америка - 18:21 25/07 Министрите за надворешни работи на двете држави, порачаа дека сакаат уште подобра…
ВМРО – ДПМНЕ го блокира разрешувањето на обвинителот Зврлевски | Глас на Америка

ВМРО – ДПМНЕ го блокира разрешувањето на обвинителот Зврлевски | Глас на Америка

Глас на Америка - 17:42 06/07 Новата Влада предводена од СДСМ најави дека реформите во правосудството почнуваат токму…