Tag archives for Дерби Дерби

You are here: Home » Дерби Дерби
Синот на Димушевски: Вуле е свесен, но се уште е во критична состојба! | Дерби

Синот на Димушевски: Вуле е свесен, но се уште е во критична состојба! | Дерби

Дерби - 19:44 22/10 Александар Димушевски – Вуле беше организатор на денешната кружна трка во Скопје како фронтмен…
Хајнкес образложи каква е иднината на Родригез во Баерн Минхен | Дерби

Хајнкес образложи каква е иднината на Родригез во Баерн Минхен | Дерби

Дерби - 20:30 17/10 Баерн Минхен стартуваше со убедлива победа од 5:0 под водство на Јуп Хајнкес од…
(Видео) Филип Јиха објави дека ја завршува кариерата со уникатно видео | Дерби

(Видео) Филип Јиха објави дека ја завршува кариерата со уникатно видео | Дерби

Дерби - 20:19 16/10 Чешкиот ракометар Филип Јиха денеска објави дека ја завршува професионалната кариера, а тоа го…
Падот на Роси ги исплаши фановите, Зарко најбрз на Мотеги (Видео) | Дерби

Падот на Роси ги исплаши фановите, Зарко најбрз на Мотеги (Видео) | Дерби

Дерби - 11:01 14/10 Французинот Јоан Зарко ја освои пол-позицијата на трката за ГН на Јапонија во рамките…
Стоилов: Не летаме во облаци, сите сме желни и подготвени за победа | Дерби

Стоилов: Не летаме во облаци, сите сме желни и подготвени за победа | Дерби

Дерби - 20:10 12/10 Овој викенд ракометарите на Вардар ќе имаат уште еден голем предизвик во Лигата на…
ЕКК во Анталија: Алкалоид надмоќен и против Ница, Гамбит загуби од лидерот Глобус | Дерби

ЕКК во Анталија: Алкалоид надмоќен и против Ница, Гамбит загуби од лидерот Глобус | Дерби

Дерби - 19:58 11/10 Актуелниот македонски и европски шаховски шампион, ШК Алкалоид, полека но сигурно се искачи на…
Гонзалес пред ПИК Сегед: Ако сакаме да победиме, мора да поправиме една работа | Дерби

Гонзалес пред ПИК Сегед: Ако сакаме да победиме, мора да поправиме една работа | Дерби

Дерби - 19:03 05/10 Екипата на Вардар одговори на досегашните предизвици во Лигата на шампионите и по три…