Tag archives for Дерби Дерби

You are here: Home » Дерби Дерби
Светската шампионка во скок во далечина Бритни Рис: Луѓе не правете мизерен губитник од Шпановиќ…(Фото) | Дерби

Светската шампионка во скок во далечина Бритни Рис: Луѓе не правете мизерен губитник од Шпановиќ…(Фото) | Дерби

Дерби - 13:07 15/08 Светскиот шампионка во скок во далечина, Американката Бритни Рис, доста остро реагираше на пораката…
Успеа да ја сруши возрасната граница на активен ракометар: Потпиша договор на 45 години | Дерби

Успеа да ја сруши возрасната граница на активен ракометар: Потпиша договор на 45 години | Дерби

Дерби - 09:35 15/08 Главната вест во ракометна Шпанија е продолжувањето на договорот на голманот Хозе Хавиер Омбрадос…
Шарапова го откри името на познатата тенисерка која употребувала погрдни зборови за Русинката | Дерби

Шарапова го откри името на познатата тенисерка која употребувала погрдни зборови за Русинката | Дерби

Дерби - 11:34 14/08 Поранешната прва тенисерка во светот, Марија Шарапова, излезе со интересни детали во нејзината книга…
Тупурковски: „Олимпискиот маратон“ претставува мотив за младите пливачи | Дерби

Тупурковски: „Олимпискиот маратон“ претставува мотив за младите пливачи | Дерби

Дерби - 18:50 12/08 Трката на 10 километри поради своето присуство на Олимписките игри за време на промотивното…
Уште две имиња кај новиот прволигаш: Гостивар ги собра талентираните Робев и Зекири | Дерби

Уште две имиња кај новиот прволигаш: Гостивар ги собра талентираните Робев и Зекири | Дерби

Дерби - 15:59 08/08 По потписот со повремениот македонски репрезентативец Филип Димчевски новиот прволигаш Гостивар денеска ги обезбеди…
Страотни обвинувања кон српскиот тенисер: Бил допингуван, но имал заштита од АТП | Дерби

Страотни обвинувања кон српскиот тенисер: Бил допингуван, но имал заштита од АТП | Дерби

Дерби - 12:12 06/08 Поранешната тенисерка и актуелна атлетичарка, Хелен Пелетие даде свое мислење околу ситуацијата со српскиот…
Ѓорѓе Дреновац си најде ангажман далеку од Скопје | Дерби

Ѓорѓе Дреновац си најде ангажман далеку од Скопје | Дерби

Дерби - 16:47 04/08 Одличниот кошаркарски бек, Ѓорѓе Дреновац својата кариера ќе ја продолжи во германскиот тим Мителдојчер,…
Легендарниот Анхел Нието ја загуби најважната битка | Дерби

Легендарниот Анхел Нието ја загуби најважната битка | Дерби

Дерби - 20:23 03/08 Легендарниот шпански мотоциклист, Анхел Нието, денеска им подлегнал на повредите заработени од несреќата која…
Јуниорките со втора победа на ЕХФ шампионатот во Скопје | Дерби

Јуниорките со втора победа на ЕХФ шампионатот во Скопје | Дерби

Дерби - 20:05 02/08 Македонските ракометарки до 17 години ја забележаа и втората победа на ЕХФ шампионатот што…