Tag archives for Дональд Трамп

Еминем со рап го нападна Трамп: „Камикази што ќе предизвика нуклеарен холокауст“ (ВИДЕО) | МКД

Еминем со рап го нападна Трамп: „Камикази што ќе предизвика нуклеарен холокауст“ (ВИДЕО) | МКД

МКД - 13:15 11/10 Рап-уметникот Маршал Маерс, попознат како Еминем, го нападна американскиот претседател Доналд Трамп, нарекувајќи го,…
Трамп во Порторико – на брифинг за напорите за обнова | Глас на Америка

Трамп во Порторико – на брифинг за напорите за обнова | Глас на Америка

Глас на Америка - 19:03 03/10 „Во Тексас и Флорида завршивме одлична работа и можам да кажам дека…
Трамп: Не е време за разговори со Пјонгјанг | Алсат-М

Трамп: Не е време за разговори со Пјонгјанг | Алсат-М

Алсат-М - 19:28 06/09 Американскиот претседател Доналд Трамп во телефонски разговор со британскиот и австралискиот премиер и кинескиот…
САД ќе ја прекинат трговијата со сите што работат со Северна Кореја | Макфакс

САД ќе ја прекинат трговијата со сите што работат со Северна Кореја | Макфакс

Макфакс - 19:11 03/09 Американскиот претседател Доналд Трамп предупреди денеска дека САД размислуваат за запирање на трговијата со…
Амал и Џорџ Клуни дадоа милион долари за борба против говорот на омраза | Макфакс

Амал и Џорџ Клуни дадоа милион долари за борба против говорот на омраза | Макфакс

Макфакс - 19:26 22/08 Одговарајќи на смртоносното насилство на белиот националистички митинг во Шарлотсвил, Вирџинија и првичната неподготвеност…