Tag archives for Зоран Заев

You are here: Home » Зоран Заев
Американски и македонски војници заедно вежбаат на Криволак | 24 Вести

Американски и македонски војници заедно вежбаат на Криволак | 24 Вести

24 Вести - 17:40 31/07 Билатералната воена вежба на Криволак ги зајакнува НАТО аспирациите на Македонија – оценија…
Заев за законот за јазиците: Ќе биде усвоен пред локалните избори | ТВ21

Заев за законот за јазиците: Ќе биде усвоен пред локалните избори | ТВ21

ТВ21 - 19:47 19/07 Многупати до сега му беше поставено прашањето – кога ќе биде усвоен законот за…
(ВИДЕО) Заев: Новиот Јавен обвинител треба да ја врати довербата во правната држава | А1 On

(ВИДЕО) Заев: Новиот Јавен обвинител треба да ја врати довербата во правната држава | А1 On

А1 On - 18:35 05/07 Премиерот Зоран Заев денеска по одржаната прес-конференција одговарајќи на новинарски прашања изјави дека…
Заев: Договорот ќе се потпише на македoнски, бугарски и англиски | Телма

Заев: Договорот ќе се потпише на македoнски, бугарски и англиски | Телма

Телма - 19:07 22/06 Договорот за добрососедство меѓу Македонија и Бугарија, премиерот Зоран Заев очекува да биде потпишан…
Заев и Борисов отвараат нова перспектива во односите на двете земји | Телма

Заев и Борисов отвараат нова перспектива во односите на двете земји | Телма

Телма - 18:35 20/06 Со заедничко поклонување пред споменикот на Цар Самоил во Софија македонскиот и бугарскиот премиер,…
Заев-Чавушоглу: Интерес за турски инвестиции по реформите на новата влада | Фокус

Заев-Чавушоглу: Интерес за турски инвестиции по реформите на новата влада | Фокус

Фокус - 17:38 18/06 Премиерот Зоран Заев , придружуван од министерот за надворешни работи Никола Димитров и пратенкот…
Заев-Јазбец: Потребни се реформи во правосудството, за конечно да профункционира правната држава | Фокус

Заев-Јазбец: Потребни се реформи во правосудството, за конечно да профункционира правната држава | Фокус

Фокус - 20:07 09/06 Прeмиерот Зоран Заев , попладнево се сретна со амбасадорот на Словенија во Македонија, Милан…