Tag archives for Катя Сакс

You are here: Home » Катя Сакс
Започна конзервацијата на црквата во Курбиново | Сакам да кажам

Започна конзервацијата на црквата во Курбиново | Сакам да кажам

Сакам да кажам - 18:15 22/06 По четиригодишни истражувања, деновиве конечно започнаа конзерваторски активности во црквата „Свети Ѓорги“…
Такви сме какви што ни се лектирите – иницијатива на ДПМ за преиспитување на листите | Сакам да кажам

Такви сме какви што ни се лектирите – иницијатива на ДПМ за преиспитување на листите | Сакам да кажам

Сакам да кажам - 17:53 22/06 Друштвото на писателите на Македонија (ДПМ), на денешното годишно собрание покрена иницијатива…
Ќе се зголеми времето за преглед на пациентите во мојтермин, најави Таравари | Сакам да кажам

Ќе се зголеми времето за преглед на пациентите во мојтермин, најави Таравари | Сакам да кажам

Сакам да кажам - 19:37 16/06 Ќе се продолжи времето за преглед на пациентите кај специјалистите во секундарно…
Кога ќе умре баба ти, поиграј си со демоните – изложба на интерактивни скулптури на Дејан Спасовиќ | Сакам да кажам

Кога ќе умре баба ти, поиграј си со демоните – изложба на интерактивни скулптури на Дејан Спасовиќ | Сакам да кажам

Сакам да кажам - 14:40 16/06 Во архаичниот простор на Чифте амам во Старата скопска чаршија, е поставена…
Опозицискиот лидер Навални меѓу стотиците уапсени на протестите против Путин низ цела Русија | Сакам да кажам

Опозицискиот лидер Навални меѓу стотиците уапсени на протестите против Путин низ цела Русија | Сакам да кажам

Сакам да кажам - 20:26 12/06 Десетици илјади демонстранти денеска излегоа на улиците низ Русија на антикорупциски протести…
Ни пешаци нема да можат да се приближат до стадионот во Скопје ако немаат карти за Натпреварот Македонија – Шпанија | Сакам да кажам

Ни пешаци нема да можат да се приближат до стадионот во Скопје ако немаат карти за Натпреварот Македонија – Шпанија | Сакам да кажам

Сакам да кажам - 08:09 11/06 Ни пешаците нема да можат да се приближат кон стадионот во Градскиот…
За тинејџерките шамарот не е насилство, а контролата од дечкото е нормална работа, покажа истражување во Битола, Охрид и Ресен | Сакам да кажам

За тинејџерките шамарот не е насилство, а контролата од дечкото е нормална работа, покажа истражување во Битола, Охрид и Ресен | Сакам да кажам

Сакам да кажам - 17:40 07/06 За младите девојки на адолесцентна возраст шамарот од дечкото не преставува насилство,…
Чекор по чекор, Ни остана уште ПСЖ, кажа Циндриќ по пласманот на Вардар финалето на ракометната Лига на шампиони | Сакам да кажам

Чекор по чекор, Ни остана уште ПСЖ, кажа Циндриќ по пласманот на Вардар финалето на ракометната Лига на шампиони | Сакам да кажам

Сакам да кажам - 20:30 03/06 Лука Циндриќ беше стрелец на решавачкиот гол за Вардар во победата од…
Во Штип откриен споменик на Шекуларац, инспириран од неговиот омилен дриблинг | Сакам да кажам

Во Штип откриен споменик на Шекуларац, инспириран од неговиот омилен дриблинг | Сакам да кажам

Сакам да кажам - 19:57 03/06 Златната генерација на Црвена Звезда која пред 26 години стана европски шампион…
Монографија за сликарот Вељо Ташовски, мајсторот на светлината во мрежите и во пејзажите | Сакам да кажам

Монографија за сликарот Вељо Ташовски, мајсторот на светлината во мрежите и во пејзажите | Сакам да кажам

Сакам да кажам - 11:54 03/06 Уметникот кој ја примени европската современа уметност во своето творештво, а потоа…
12