Tag archives for Кахана Кахана

„Netflix“ вложува 8 милијарди долари во оригинални содржини | Кајгана

„Netflix“ вложува 8 милијарди долари во оригинални содржини | Кајгана

Кајгана - 15:14 17/10 „Netflix“ вчера објави дека ќе инвестира 8 милијарди долари во оригинални содржини, што ќе…
Фронтменот на Linkin Park видно расположен шест дена пред самоубиството | Кајгана

Фронтменот на Linkin Park видно расположен шест дена пред самоубиството | Кајгана

Кајгана - 10:57 14/10 Групата „Linkin Park“ на 14 јули снимила епизода од популарната емисија „Carpool Karaoke“, која…
Последен трејлер: Најпознатите суперхерои во долго очекуваната акција „Justice League“ | Кајгана

Последен трејлер: Најпознатите суперхерои во долго очекуваната акција „Justice League“ | Кајгана

Кајгана - 15:21 09/10 Објавен е последниот трејлер за долго очекуваниот филм „Justice League“ што ќе донесе возбудлива…
Лејди Гага ја одложи европската турнеја поради проблеми со здравјето | Кајгана

Лејди Гага ја одложи европската турнеја поради проблеми со здравјето | Кајгана

Кајгана - 14:05 18/09 Американската музичка поп ѕвезда Лејди Гага одложи дел од својата европска турнеја поради проблеми…
По 20 години, утре Cassini славно ќе изгори во атмосферата на Сатурн | Кајгана

По 20 години, утре Cassini славно ќе изгори во атмосферата на Сатурн | Кајгана

Кајгана - 19:11 14/09 Леталото Cassini утре официјално ќе ја заврши дведецениската мисија што беше една од најважните…
Серена Вилијамс ја покажа ќерката: Имавме компликации првите шест дена | Кајгана

Серена Вилијамс ја покажа ќерката: Имавме компликации првите шест дена | Кајгана

Кајгана - 20:04 13/09 Тениската ѕвезда Серена Вилијамс утрово објави фотографии и долго видео од новородената ќерка, како…