Tag archives for Кахане Кахана

Мајли Сајрус и Џими Фалон ги изненадија патниците во Њујорк | Кајгана

Мајли Сајрус и Џими Фалон ги изненадија патниците во Њујорк | Кајгана

Кајгана - 17:47 15/06 Во најновата епизода на The Tonight Show со Џими Кимел, познатата пејачка Мајли Сајрус…
Братчиња кои го освоија интернетот со бегство од креветче | Кајгана

Братчиња кои го освоија интернетот со бегство од креветче | Кајгана

Кајгана - 11:42 10/06 Сложни браќа може да изведат бегство. Од бебешко креветче, додуша, но снаодливоста и сплотеноста…
Почна изградбата на најголемиот оптички телескоп | Кајгана

Почна изградбата на најголемиот оптички телескоп | Кајгана

Кајгана - 15:53 28/05 Во пустината Атакама во Чиле започна изградбата на најголемиот оптички и инфрацрвен телескоп во…
Хари Стајлс во Carpool Karaoke: Мајка ми плачеше кога ѝ го пуштив албумот | Кајгана

Хари Стајлс во Carpool Karaoke: Мајка ми плачеше кога ѝ го пуштив албумот | Кајгана

Кајгана - 16:05 20/05 Хари Стајлс беше гости во емисијата Carpool Karaoke на Џејмс Корден каде зборуваше за…