Tag archives for Курир Курир

You are here: Home » Курир Курир
Писмата на Ајнштајн продадени на аукција за повеќе од 200.000 долари | Курир

Писмата на Ајнштајн продадени на аукција за повеќе од 200.000 долари | Курир

Курир - 15:31 21/06 Писма што Алберт Ајнштајн ги пишувал за Господ, Израел и за физиката, се продадени…
ВИДЕО: Ѝ рекол дека авионот ќе се сруши, а потоа ја запроси | Курир

ВИДЕО: Ѝ рекол дека авионот ќе се сруши, а потоа ја запроси | Курир

Курир - 19:53 12/06 Ентони Бордингнон одлучил својата девојка да ја запроси на необичен начин. Ја повикал на…
„Перверзната“ снаа на Брена: Пријовиќ мокра и гола ги излуди фановите-ќе ги забрани ли Јутјуб видеата? | Курир

„Перверзната“ снаа на Брена: Пријовиќ мокра и гола ги излуди фановите-ќе ги забрани ли Јутјуб видеата? | Курир

Курир - 19:50 09/06 Српската пејачка Александра Пријовиќ го објави својот прв албум „Тестамент“ а доказ дека се…
Студената вода ги отстранува микробите со ист ефект како и топлата | Курир

Студената вода ги отстранува микробите со ист ефект како и топлата | Курир

Курир - 13:41 09/06 Американските научници тврдат дека ја побиле теоријата дека миењето на рацете со топла вода…
Вооружен грабеж во аптека во Кисела Вода, одземен дневниот промет | Курир

Вооружен грабеж во аптека во Кисела Вода, одземен дневниот промет | Курир

Курир - 14:58 07/06 Непознато маскирано лице со закани со нож извршил разбојништво во аптека во Кисела вода…
Емотивна изведба: Роби Вилијамс ја испеа „Аngels“ за жртвите во Манчестер (ВИДЕО) | Курир

Емотивна изведба: Роби Вилијамс ја испеа „Аngels“ за жртвите во Манчестер (ВИДЕО) | Курир

Курир - 15:09 05/06 На хуманитарниот концерт во Манчестер, посветен на засегнатите од терористичкиот напад кој се случи…