Tag archives for Македонии

You are here: Home » Македонии
Загина пешак и повредени се четири лица во три сообраќајки | +инфо

Загина пешак и повредени се четири лица во три сообраќајки | +инфо

+инфо - 11:38 15/10 Пешакот бил удрен од автомобил на патот Велес-Штип кај селото Каратманово. Полицијата во текот…
Мина Блажев со „Dancing Through Life“ ќе нè претставува на детскиот Евросонг (ВИДЕО) | Вистина.мк

Мина Блажев со „Dancing Through Life“ ќе нè претставува на детскиот Евросонг (ВИДЕО) | Вистина.мк

Вистина.мк - 13:00 10/10 Талентираната Мина Блажев ќе ја претставува Македонија на годинешното јубилејно, 15-то по ред издание…
"Корејски тапан 2" вечерва ќе одекне на "Македонија" | Вечер

"Корејски тапан 2" вечерва ќе одекне на "Македонија" | Вечер

Вечер - 14:28 08/10 Корејската група "ТагоАтоБИЗ" вечерва ќе го одржи музичко-сценскиот спектакл "Таго: Корејски тапан 2" во…
Македонија има стратешки интерес од иницијативата „Еден пат, еден појас“ | OhridNews

Македонија има стратешки интерес од иницијативата „Еден пат, еден појас“ | OhridNews

OhridNews - 20:03 06/10 Иницијативата на Кина „Еден пат, еден појас“ за економско поврзување на земјата со Централна…
Премиер Лига на европското карате, пријавени 25 учесници од Македонија | Алсат-М

Премиер Лига на европското карате, пријавени 25 учесници од Македонија | Алсат-М

Алсат-М - 18:58 06/10 Карате клубовите од Македонија за третиот круг во Премиер Лигата на европското карате, пријавија…
Иснифарис Џемаили: Претходната власт ме направи пепел | Нова ТВ

Иснифарис Џемаили: Претходната власт ме направи пепел | Нова ТВ

Нова ТВ - 20:05 03/10 Најпопуларниот овчар во Македонија, Иснифарис Џемаили, за ТВ Телма првпат реши после многу…
Македонија со деби настап на Јуниорско Гран При во уметничко лизгање | А1 On

Македонија со деби настап на Јуниорско Гран При во уметничко лизгање | А1 On

А1 On - 14:50 01/10 Македонскиот претставник Ангела Прилепчанска учествуваше на првенство од светски ранг ISU Junior Grand…
Седмо издание на најголемата планинска трка во Македонија – Крали Марко Треилс – | Karas4training

Седмо издание на најголемата планинска трка во Македонија – Крали Марко Треилс – | Karas4training

Karas4training - 12:45 26/09 Овој викенд повеќе од 450 натпреварувачи беа дел од уникатниот спортско-рекреативен настан во планинско…
Излезе тизерот за индискиот филм што се снимаше во Македонија (Видео) | Република

Излезе тизерот за индискиот филм што се снимаше во Македонија (Видео) | Република

Република - 17:11 22/09 Излезе тизерот за индискиот филм „Мерсал” кои се снимаше во Македонија во Мај 2017…