Tag archives for Македония

You are here: Home » Македония
Заев: Договорот ќе се потпише на македoнски, бугарски и англиски | Телма

Заев: Договорот ќе се потпише на македoнски, бугарски и англиски | Телма

Телма - 19:07 22/06 Договорот за добрососедство меѓу Македонија и Бугарија, премиерот Зоран Заев очекува да биде потпишан…
Трамп:Поткопување на стабилноста во Македонија значи работа против САД | Нова ТВ

Трамп:Поткопување на стабилноста во Македонија значи работа против САД | Нова ТВ

Нова ТВ - 18:15 22/06 Претседателот на САД Доналд Трамп ја донесе својата прва одлука која се однесува…
Скопјани плаќаат и по 100 евра плус за да се венчаат на Порта Македонија, Скопско Кале или на Матка | Скопје инфо

Скопјани плаќаат и по 100 евра плус за да се венчаат на Порта Македонија, Скопско Кале или на Матка | Скопје инфо

Скопје инфо - 19:51 20/06 Се повеќе венчавки има надвор од Матично. Скопјани на различни локации го кажуваат…
Еве како шпанските медиуми го најавуваат мечот со Македонија (ФОТО) | 24Фудбал

Еве како шпанските медиуми го најавуваат мечот со Македонија (ФОТО) | 24Фудбал

24Фудбал - 19:40 17/06 За дел од шпанските медиуми нашата селекција е посебно мотивирана за турнирот во Полска,…
АБА потврди: Познати се учесниците за следната сезона, Македонија само со еден претставник | Спортклуб

АБА потврди: Познати се учесниците за следната сезона, Македонија само со еден претставник | Спортклуб

Спортклуб - 17:40 17/06 Со победата на Црвена Звезда во српската Суперлига, конечно заврши кошаркарската сезона во сите…
„Принцот на Црна Гора и Македонија“ се дружел со кардинали, со Ѓоковиќ и ја „направил“ Памела Андерсон грофица (ФОТО) | МКД

„Принцот на Црна Гора и Македонија“ се дружел со кардинали, со Ѓоковиќ и ја „направил“ Памела Андерсон грофица (ФОТО) | МКД

МКД - 20:05 16/06 Стефан Чернетиќ, кој подолго време живеел луксузно претставувајќи се како принц на Црна Гора…
Велковски: На стара слава не се живее, сакаме успех и во Полска | 24Фудбал

Велковски: На стара слава не се живее, сакаме успех и во Полска | 24Фудбал

24Фудбал - 20:04 14/06 Дефанзивецот, Дарко Велковски ја истакнува добрата атмосфера во репрезентацијата пред почетокот на Европското првенство…