Tag archives for Макфакс Макфакс

ВМРО-ДПМНЕ ветил над седум илјади, СДСМ над две илјади за пензионерите | Макфакс

ВМРО-ДПМНЕ ветил над седум илјади, СДСМ над две илјади за пензионерите | Макфакс

Макфакс - 20:26 20/08 ВМРО-ДПМНЕ и натаму обвинува дека СДСМ ги манипулира македонските пензионери и место зголемување од…
Мажите што повеќе заработуваат помалку уживаат во сексот | Макфакс

Мажите што повеќе заработуваат помалку уживаат во сексот | Макфакс

Макфакс - 15:43 16/08 Познато е дека мажите не се создадени за „мултитаскинг“, а сега научниците тоа го…
(ФОТО) (ВИДЕО) Невреме во Србија, делови од земјата побелеа од град | Макфакс

(ФОТО) (ВИДЕО) Невреме во Србија, делови од земјата побелеа од град | Макфакс

Макфакс - 18:18 12/08 Силно невреме попладнево ја погоди Србија, а најголема количина град паднал во Горни Милановац.…
Кабаре спектаклот „Зборувај тивко“ ја воодушеви многубројната публика на „Охридско лето“ | Макфакс

Кабаре спектаклот „Зборувај тивко“ ја воодушеви многубројната публика на „Охридско лето“ | Макфакс

Макфакс - 11:14 12/08 На огромно задоволство на љубителите на добрата музика, во црквата Св. Софија во Охрид…
Македонски уметници учествуваат на „Сигет“ во Будимпешта | Макфакс

Македонски уметници учествуваат на „Сигет“ во Будимпешта | Макфакс

Макфакс - 14:18 11/08 Архитектот Марија Христовска Стевковска и ликовниот уметник Ѓорѓе Јовановиќ на овогодишното јубилејно 25. издание…
ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ потврдува дека има план за трајно населување на мигранти | Макфакс

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ потврдува дека има план за трајно населување на мигранти | Макфакс

Макфакс - 19:38 09/08 Владата на СДС со секој свој чекор, ја потврдува нивната стратегија и план, за…