Tag archives for НБА

You are here: Home » НБА
Дурент го обвинуваат дека ја уништи НБА, но Леброн застана во негова одбрана: Тоа е добро за лигата | Спортклуб

Дурент го обвинуваат дека ја уништи НБА, но Леброн застана во негова одбрана: Тоа е добро за лигата | Спортклуб

Спортклуб - 16:37 09/06 Леброн Џејмс го прокоментира случајот на Кевин Дурент кој подигна многу прашина во НБА…
Оценките за овогодишното НБА финале повисоки од оние кога Мајкл Џордан ја освои титулата во 1998 година | Gol.mk

Оценките за овогодишното НБА финале повисоки од оние кога Мајкл Џордан ја освои титулата во 1998 година | Gol.mk

- 14:27 06/06 Првите два натпревари од финалната серија во НБА лигата се далеку најгледани во историјата, дури…
Голден Стејт го декласира Кливленд за почетно водство во финалето | 24 Вести

Голден Стејт го декласира Кливленд за почетно водство во финалето | 24 Вести

24 Вести - 17:47 02/06 Започна битката за новиот шампионски трофеј во НБА. Првиот натпревар во големото финале…
Потези на денот: Егзибиции и атракции на Дурент, Грин, Бертанс…(Видео) | Дерби

Потези на денот: Егзибиции и атракции на Дурент, Грин, Бертанс…(Видео) | Дерби

Дерби - 16:58 21/05 Минатава ноќ во НБА лигата се одигра третата финална пресметка на Западот на која…
Бостон и Томас стојат на патот од осмото финале во НБА лигата за Леброн Џејмс | Gol.mk

Бостон и Томас стојат на патот од осмото финале во НБА лигата за Леброн Џејмс | Gol.mk

- 19:30 16/05 Екипата на Бостон Селтикс е вториот патник во финалето од Источната конференција, оправдувајќи ја фаворитската…