Tag archives for Нова ТВ Нова

You are here: Home » Нова ТВ Нова
Трамп:Поткопување на стабилноста во Македонија значи работа против САД | Нова ТВ

Трамп:Поткопување на стабилноста во Македонија значи работа против САД | Нова ТВ

Нова ТВ - 18:15 22/06 Претседателот на САД Доналд Трамп ја донесе својата прва одлука која се однесува…
Почна реконструкцијата на “Партизанска” во Скопје | Нова ТВ

Почна реконструкцијата на “Партизанска” во Скопје | Нова ТВ

Нова ТВ - 14:24 17/06 Градот Скопје почнува со реконструкција на булеварот “Партизански одреди” на потегот од раскрсницата…
Атлетика: Нигеријка остана без перика при скок во далечина (Видео) | Нова ТВ

Атлетика: Нигеријка остана без перика при скок во далечина (Видео) | Нова ТВ

Нова ТВ - 18:35 16/06 Нигериската атлетичарка Блесинг Окагбаре (28) преку ноќ стана хит на интернет. На митингот…
ВМРО-ДПМНЕ: Мерцедесот го запусти СДСМ, ако сака нека го продаде | Нова ТВ

ВМРО-ДПМНЕ: Мерцедесот го запусти СДСМ, ако сака нека го продаде | Нова ТВ

Нова ТВ - 15:33 10/06 ВМРО-ДПМНЕ за лошата состојба во која се наоѓа блиндираниот мерцедес купен за Груевски…
Кој е српскиот агент Живаљевиќ кој беше во Собранието на 27.април? | Нова ТВ

Кој е српскиот агент Живаљевиќ кој беше во Собранието на 27.април? | Нова ТВ

Нова ТВ - 19:02 25/05 Присуството на Горан Живаљевиќ, советник во српската Амбасада во земјава и офицер на…
Заев: Се надевам до крајот на неделава ќе завршиме со преговори | Нова ТВ

Заев: Се надевам до крајот на неделава ќе завршиме со преговори | Нова ТВ

Нова ТВ - 20:23 23/05 Се надевам дека кон крајот на неделата ќе финишираме со преговорите за владата…
Државниот ревизор не откри криминал во ВМРО-ДПМНЕ за донациите | Нова ТВ

Државниот ревизор не откри криминал во ВМРО-ДПМНЕ за донациите | Нова ТВ

Нова ТВ - 18:27 23/05 Ден по објавата на Специјалното јавно обвинителство, за отворање на истрага за случајот…
Серија А: Јуве со шесто Скудето во низа, Џенова на Пандев опстана | Нова ТВ

Серија А: Јуве со шесто Скудето во низа, Џенова на Пандев опстана | Нова ТВ

Нова ТВ - 18:50 21/05 Фудбалерите на Јувентус го затворија прашањето за шампионската титула во Серија А. На…