Tag archives for объектов: объектов: спортивный

Стартува новата сезона во НБА во која ништо НЕМА да биде исто! | Спортски

Стартува новата сезона во НБА во која ништо НЕМА да биде исто! | Спортски

Спортски - 18:41 17/10 Со натпреварот помеѓу Кливленд и Бостон вечерва (02:00) започнува новата сезона во НБА лигата.…
Зидан ги отвори картите: Еве од кого се плаши и кого истовремено посакува во Реал | Спортски

Зидан ги отвори картите: Еве од кого се плаши и кого истовремено посакува во Реал | Спортски

Спортски - 20:29 16/10 Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан истакна денес дека фудбалерот на Тотенхем, Хари Кејн…
Tренерот на Барса: Ќе биде тешко, доаѓаме во домот на европскиот шампион | Спортски

Tренерот на Барса: Ќе биде тешко, доаѓаме во домот на европскиот шампион | Спортски

Спортски - 19:35 13/10 Македонскиот и европскиот шампион Вардар утре на домашен терен го игра дербито на колото…
Пекинг: Надал во финалето, Шпанецот ќе „брка“ шеста титула! | Спортски

Пекинг: Надал во финалето, Шпанецот ќе „брка“ шеста титула! | Спортски

Спортски - 16:31 07/10 Димитров освои еден сет, повеќе од тоа против најдобриот тенисер во светот едноставно не…
Родителите и нивните клучни одлуки: Која е одлуката која му го смени животот на Лаказет? | Спортски

Родителите и нивните клучни одлуки: Која е одлуката која му го смени животот на Лаказет? | Спортски

Спортски - 20:00 05/10 Родителите на младите фудбалери често знаат да бидат препрека во кариерата. Многу талентирани деца…
Антиќ: Младите мораат да ме слушаат, чувам безбол палка | Спортски

Антиќ: Младите мораат да ме слушаат, чувам безбол палка | Спортски

Спортски - 12:29 05/10 Македонскиот кошаркар Перо Антиќ вчера ги забележа првите минути и поени во неговиот втор…
Бомбастично засилување за Игокеа – Пристигнува играч со шампионски прстен од НБА! | Спортски

Бомбастично засилување за Игокеа – Пристигнува играч со шампионски прстен од НБА! | Спортски

Спортски - 15:53 03/10 Koшаркарскиот клуб Игокеа за продолжението од сезоната успеа да доведе фантастично засилување, кошаркар кој…