Tag archives for ОД

You are here: Home » ОД
УЈП: 37 државни и приватни фирми поштедени од данок кон државата | ТВ21

УЈП: 37 државни и приватни фирми поштедени од данок кон државата | ТВ21

ТВ21 - 20:24 21/08 Милионски прекршок е утврден во Управата за јавни приходи. Неколкумина вработени ја злоупотребиле службената…
И оваа учебна година во општина Охрид се формираа паралелки со помалку од 24 ученици | ТВМ

И оваа учебна година во општина Охрид се формираа паралелки со помалку од 24 ученици | ТВМ

ТВМ - 16:26 21/08 И оваа учебна година во општина Охрид се формираа паралелки со помалку од 24…
Вознемирувачка содржина: Ексклузивно видео од нападот во Барселона | Нова ТВ

Вознемирувачка содржина: Ексклузивно видео од нападот во Барселона | Нова ТВ

Нова ТВ - 20:09 17/08 Ексклузивна снимка од нападот во Барселона, која за Нова Тв ја испрати наш…
Овој петок во Епицентар, берлинската легенда од диџеј Don Williams | Ladybook

Овој петок во Епицентар, берлинската легенда од диџеј Don Williams | Ladybook

Ladybook - 11:10 17/08 Со огромно задоволство на 18ти август, петок, ви го најавуваме доаѓањето на берлинската легенда…
Владата го укина покачувањето на пензиите од 5%, ќе се бара друг метод | Сител

Владата го укина покачувањето на пензиите од 5%, ќе се бара друг метод | Сител

Сител - 17:33 16/08 Пензионерите нема повеќе да добиваат покачување на пензиите од околу 600 денари.. Зголемувањето од…
Пожарот во Македонски Брод го подметнала брачна двојка | Телма

Пожарот во Македонски Брод го подметнала брачна двојка | Телма

Телма - 15:57 15/08 Полицијата осомничи брачна двојка дека подметнале шумски пожар во околината на Македонски Брод со…
Седница на Советот во петок, ќе се разговара за проценката на штетите од земјотресот | ТВМ

Седница на Советот во петок, ќе се разговара за проценката на штетите од земјотресот | ТВМ

ТВМ - 15:16 15/08 Покрај за Предлог Одлуката за усвојување на Елаборатот за проценка на штети од земјотрес…