Tag archives for Охрид

You are here: Home » Охрид
За девет месеци – 44 жртви на семејно насилство на подрачјето на Охрид | Макфакс

За девет месеци – 44 жртви на семејно насилство на подрачјето на Охрид | Макфакс

Макфакс - 15:49 18/10 Во првите девет месеци од оваа година на подрачјето на Охрид регистрирани се 43…
Охриѓани бираат градоначалник-се надеваат на подобар живот | OhridNews

Охриѓани бираат градоначалник-се надеваат на подобар живот | OhridNews

OhridNews - 13:27 15/10 Раздвижено на избирачките места и улиците во Охрид. Дел од граѓаните своето право на…
Општествена одговорност на дело: Стоматолошкиот центар „Д-р Баткоски“ и Црвениот крст им го разубавија денот на децата во Охрид | OhridNews

Општествена одговорност на дело: Стоматолошкиот центар „Д-р Баткоски“ и Црвениот крст им го разубавија денот на децата во Охрид | OhridNews

OhridNews - 16:38 30/09 Многу весели и насмеани лица денеска можеа да се видат во центарот на Охрид…
„Лаки Хотел & Спа“ добитник на награда најдобар хотел на годината (ГАЛЕРИЈА) | +инфо

„Лаки Хотел & Спа“ добитник на награда најдобар хотел на годината (ГАЛЕРИЈА) | +инфо

+инфо - 15:50 27/09 Хотелот започна со работа во мај годинава и е најголема приватна домашна инвестиција во…
Кривична пријава за затајување во ресторанот „Белведере“ | Фокус

Кривична пријава за затајување во ресторанот „Белведере“ | Фокус

Фокус - 13:15 12/09 Вработен во кујната во ресторанот „Белведере“ во Охрид и битолчанец вработен во фабриката за…
Охрид полн со туристи,крај езерото се шетаат Холанѓани, Турци… | Вечер

Охрид полн со туристи,крај езерото се шетаат Холанѓани, Турци… | Вечер

Вечер - 14:12 10/09 Балканските тури кои се нудат на светскиот туристички пазар и оваа година се актуелни…
Тевдовски ќе трча за лицата со ретки болести на Охридскиот маратон | Сакам да кажам

Тевдовски ќе трча за лицата со ретки болести на Охридскиот маратон | Сакам да кажам

Сакам да кажам - 20:24 07/09 Министерот за финансии Драган Тевдовски утре ќе трча за лицата со ретки…