Tag archives for сад

You are here: Home » сад
САД повлекуваат свои дипломати од Куба по звучните напади | Нова ТВ

САД повлекуваат свои дипломати од Куба по звучните напади | Нова ТВ

Нова ТВ - 17:25 29/09 САД ги повлекуваат семејствата на вработениот персонал во Куба, откако се случија низа…
Ердоган до САД: Дајте ни го Ѓулен, ќе ви го дадеме Бренсон | Канал5

Ердоган до САД: Дајте ни го Ѓулен, ќе ви го дадеме Бренсон | Канал5

Канал5 - 15:16 28/09 Турскиот лидер Реџеп Таип Ердоган на САД им понуди размена на пасторот Ендрју Бренсон…
Русите и Американците ќе градат нова вселенска станица во орбитата на Месечината | МКД

Русите и Американците ќе градат нова вселенска станица во орбитата на Месечината | МКД

МКД - 18:36 27/09 Русија и САД се согласија да изградат нова вселенска станица наречена Порта кон длабоката…
„Пат во срцето на Северна Кореја“, досега необјавени снимки од тајната држава (ФОТО+ВИДЕО) | МКД

„Пат во срцето на Северна Кореја“, досега необјавени снимки од тајната држава (ФОТО+ВИДЕО) | МКД

МКД - 17:58 18/09 Северна Кореја. Постојано спремна за војна. Мавта со нуклеарен меч над САД и нивните…
Џиновски портрет на момче се појави на границата помеѓу САД и Мексико (фото) | Кумановски м.

Џиновски портрет на момче се појави на границата помеѓу САД и Мексико (фото) | Кумановски м.

Кумановски м. - 16:40 10/09 На ѕидот подигнат на границата помеѓу САД и Мексико осамна огромна фотографија на…
Наредните неколку часа се одлучувачки: Ураганот Ирма достигнал петти степен, започнала евакуацијата | Точка

Наредните неколку часа се одлучувачки: Ураганот Ирма достигнал петти степен, започнала евакуацијата | Точка

Точка - 20:15 05/09 Ураганот Ирма, кој се движи кон североисточните Кариби и јужниот брег на САД, прераснал…