Tag archives for СДСМ

You are here: Home » СДСМ
ВМРО-ДПМНЕ го следи концептот на СДСМ, во трка и за општините со мнозинство етнички Aлбанци | ТВ21

ВМРО-ДПМНЕ го следи концептот на СДСМ, во трка и за општините со мнозинство етнички Aлбанци | ТВ21

ТВ21 - 19:07 11/08 ВМРО-ДПМНЕ ја разгледува можноста за трка во сите општини во Македонија, вклучувајќи ги и…
СДСМ: Во тек е ослободување и професионализација на институциите | Макфакс

СДСМ: Во тек е ослободување и професионализација на институциите | Макфакс

Макфакс - 18:22 06/08 Во тек е ослободување и професионализација на институциите што ВМРО-ДПМНЕ ги партизираше и злоуптребуваше,…
Иницијатива на СДСМ: Да се намалат патните трошоци на пратениците | 24 Вести

Иницијатива на СДСМ: Да се намалат патните трошоци на пратениците | 24 Вести

24 Вести - 17:28 06/08 По информацијата на Телевизија 24 за огромните суми за патни трошоци што ги…
Општина Охрид: СДСМ преку „Охридски комуналец“ ја пере совеста | +инфо

Општина Охрид: СДСМ преку „Охридски комуналец“ ја пере совеста | +инфо

+инфо - 16:44 25/07 „Овие се истите оние луѓе кои под превезот на „Чист Охрид“ дозволија во непосредна…
СДСМ: Субвенциите се исплатени, ВМРО-ДПМНЕ лаже | Макфакс

СДСМ: Субвенциите се исплатени, ВМРО-ДПМНЕ лаже | Макфакс

Макфакс - 17:23 09/07 Преку своите партиски контролирани кадри, ВМРО-ДПМНЕ направи очајнички обиди да ја блокира исплата на…
СДСМ обвинува: Огромните пропусти на автопатиштата нанесоа огромна штета | ТВ21

СДСМ обвинува: Огромните пропусти на автопатиштата нанесоа огромна штета | ТВ21

ТВ21 - 18:36 24/06 СДСМ обвинува дека Огромните пропусти во изградбата на автопатиштата Кичево-Охрид и Миладиновци – Штип…
„5 до 12“ повторно кампуваат пред Собранието, бараат новата Влада да им ги исполни барањата | ТВ21

„5 до 12“ повторно кампуваат пред Собранието, бараат новата Влада да им ги исполни барањата | ТВ21

ТВ21 - 18:38 20/06 Лица со попреченост и нивните родители по трети пат се лоцираат спроти Собранието на…
МОН: ВМРО-ДПМНЕ остави огромни долгови во студентските и ученичките домови | МКД

МОН: ВМРО-ДПМНЕ остави огромни долгови во студентските и ученичките домови | МКД

МКД - 18:47 18/06 И од Министерството за образование и наука реагираат на прес-конференцијата на Владимир Нелоски од…
Албанскиот јазик повторно во втор план, парламентарното мнозинство не ја отвора темата | ТВ21

Албанскиот јазик повторно во втор план, парламентарното мнозинство не ја отвора темата | ТВ21

ТВ21 - 19:33 17/06 „Не само додека трае кампањата, туку оваа програма постојано ќе биде дел од нашата…