Tag archives for Ситель Ситель

Најскапа вечера на светот: Мислела дека добила 43 милиони во казино, а тие и понудиле вечера | Сител

Најскапа вечера на светот: Мислела дека добила 43 милиони во казино, а тие и понудиле вечера | Сител

Сител - 17:47 16/06 Американка тужи казино кое тврди дека апаратот погрешно покажал дека освоила награда од 43…
Шок: Еве какво изненадување Цеца подготвува за своите фанови | Сител

Шок: Еве какво изненадување Цеца подготвува за своите фанови | Сител

Сител - 20:20 14/06 Фолк дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ денеска го слави својот 44. роденден, и затоа таа…
Државата да откупи 50.000 тони жито, за да спречи поскапување на лебот | Сител

Државата да откупи 50.000 тони жито, за да спречи поскапување на лебот | Сител

Сител - 20:05 14/06 Сушата и недоволната примена на агротехнички мерки од земјоделците двојно ќе ги намалат приносите…
15-годишно девојче од Гостивар со болки во стомакот починало на пат кон Ургетниот центар во Скопје | Сител

15-годишно девојче од Гостивар со болки во стомакот починало на пат кон Ургетниот центар во Скопје | Сител

Сител - 16:35 12/06 Во возило за Брза помош починало 15 годишно девојче за време на транспортот од…
Mинистерот за земјоделство вети редовна исплата на субвенциите и „зелена“ нафта за земјоделците | Сител

Mинистерот за земјоделство вети редовна исплата на субвенциите и „зелена“ нафта за земјоделците | Сител

Сител - 19:44 09/06 Годинава земјоделците очекуваат катастрофален род од летното жито поради лошите временски услови кои ја…
Тевдовски: Ќе има пари за плати и поврат на ДДВ, целта е да се вбризгаат повеќе пари во стопанството за поголем економски раст | Сител

Тевдовски: Ќе има пари за плати и поврат на ДДВ, целта е да се вбризгаат повеќе пари во стопанството за поголем економски раст | Сител

Сител - 20:06 08/06 Да се вбризгаат што повеќе пари во стопанството за економијата да се раздвижи. Ова…
Пафта-тока од колан од женска носија-сувернир на Куманово | Сител

Пафта-тока од колан од женска носија-сувернир на Куманово | Сител

Сител - 18:01 08/06 Пафта-тока од колан од женска носија, изработена од керамика и пластика со вметнати филигрански…
Еве зошто здравите и витки луѓе секој ден пијат сок од кисели краставички? | Сител

Еве зошто здравите и витки луѓе секој ден пијат сок од кисели краставички? | Сител

Сител - 14:30 03/06 Овие пет силни причини ќе направат и вам да ви стане навика пиењето на…