Tag archives for Тельма Тельма

Пожарот во Македонски Брод го подметнала брачна двојка | Телма

Пожарот во Македонски Брод го подметнала брачна двојка | Телма

Телма - 15:57 15/08 Полицијата осомничи брачна двојка дека подметнале шумски пожар во околината на Македонски Брод со…
Италијанскиот синдикат отвори канцеларија во Македонска Каменица | Телма

Италијанскиот синдикат отвори канцеларија во Македонска Каменица | Телма

Телма - 18:06 12/08 Италијанскиот синдикат за земјоделство ќе отвара канцеларија во Македонска Каменица, за да им ги…
Изборот на Лешоски за претседател на Управен одбор на СВП е скандалозен | Телма

Изборот на Лешоски за претседател на Управен одбор на СВП е скандалозен | Телма

Телма - 15:47 12/08 Скандалозна е одлуката Дарко Лешоски да биде претстадел на Управниот одбор на Струшките вечери…
Бегалците во случајот „Тврдина“ на СЈО без пиштол и плата во МВР | Телма

Бегалците во случајот „Тврдина“ на СЈО без пиштол и плата во МВР | Телма

Телма - 18:44 09/08 МВР го ставила во мирување работното место на Горан Грујовски и Никола Бошковски во…
Трамп го потпиша законот за нови санкции против Русија, Иран и Северна Кореја | Телма

Трамп го потпиша законот за нови санкции против Русија, Иран и Северна Кореја | Телма

Телма - 20:29 02/08 Американскиот претседател Доналд Трамп го потпиша денеска законот, со кој се воведуваат нови санкции…