Tag archives for тема пения

You are here: Home » тема пения
„Ивкова слава“ е шега за него: Мејведер организира забава која ќе трае 10 дена! (ФОТО) | Sport 1

„Ивкова слава“ е шега за него: Мејведер организира забава која ќе трае 10 дена! (ФОТО) | Sport 1

Sport 1 - 13:57 19/08 Флојд Мејведер објави дека организира забава која ќе трае десет дена, во неговиот…
Закерберг ќе земе татковско отсуство и за втората ќерка | Кајгана

Закерберг ќе земе татковско отсуство и за втората ќерка | Кајгана

Кајгана - 10:52 19/08 Основачот на Facebook Марк Закерберг објави дека ќе земе два месеци татковско отсуство кога…
Министерството за труд потврди – пензиите ќе пораснат за само 180 денари | Алфа

Министерството за труд потврди – пензиите ќе пораснат за само 180 денари | Алфа

Алфа - 17:12 18/08 Пензиите годинава ќе пораснат за само 180 денари. Министерката за труд призна дека нема…
Бони Тајлер ќе ја исполни „Total Eclipse“ токму на целосната соларна еклипса | Идивиди

Бони Тајлер ќе ја исполни „Total Eclipse“ токму на целосната соларна еклипса | Идивиди

Идивиди - 14:20 17/08 На 21 август ќе се случи првата целосна соларна еклипса, која последен пат се…
Ќе се преместува гробот на принцезата Дајана- причината ќе ве изненади! | Курир

Ќе се преместува гробот на принцезата Дајана- причината ќе ве изненади! | Курир

Курир - 20:13 16/08 Принцезата Дајана е закопана во имотот на нејзиниот татко, но фановите не доашале често…
Владата го укина покачувањето на пензиите од 5%, ќе се бара друг метод | Сител

Владата го укина покачувањето на пензиите од 5%, ќе се бара друг метод | Сител

Сител - 17:33 16/08 Пензионерите нема повеќе да добиваат покачување на пензиите од околу 600 денари.. Зголемувањето од…
Брена откри дали ќе и ја исполни желбата на Драгана Мирковиќ да снимат дует | Репортер

Брена откри дали ќе и ја исполни желбата на Драгана Мирковиќ да снимат дует | Репортер

Репортер - 19:14 15/08 Лепа Брена се врати од годишен одмор и е подготвена за нова работна победа,…
„Супер Скопје“ во следните 4 викенди ќе донесе подолго работно време за угостителите | Сител

„Супер Скопје“ во следните 4 викенди ќе донесе подолго работно време за угостителите | Сител

Сител - 16:31 14/08 Четири викенди скопјани ќе се забавуваат со изведбите на познати музички изведувачи, бендови и…
Ердоган: Односите со Берлин ќе се подобрат по изборите во Германија | Алфа

Ердоган: Односите со Берлин ќе се подобрат по изборите во Германија | Алфа

Алфа - 16:49 12/08 Критиките од Европа се поврзани со нивната внатрешна политика, нагласи Ердоган. Турскиот претседател Реџеп…