Tag archives for тема поет

You are here: Home » тема поет
Графики од генијалниот надреалист Салвадор Дали ќе може да се видат во МКЦ | МКД

Графики од генијалниот надреалист Салвадор Дали ќе може да се видат во МКЦ | МКД

МКД - 17:40 06/10 Во рамките на тринаесеттото издание на манифестацијата „Бела ноќ“, која ќе се одржи на…
Саша Богдановиќ ќе прави паркинзи и станици за велосипеди | Макфакс

Саша Богдановиќ ќе прави паркинзи и станици за велосипеди | Макфакс

Макфакс - 19:14 27/09 „Повторно на нашите улици велосипедистите си ги бараат своите права. За тоа од мене…
Добра вест за Србија – Јовиќ ќе игра во финалето | Екипа

Добра вест за Србија – Јовиќ ќе игра во финалето | Екипа

Екипа - 19:54 16/09 Српскиот селектор Александар Ѓорѓевиќ ги отстрани дилемите околу статусот на Стефан Јовиќ објавувајќи дека…
Кенија ќе казнува со 4 години затвор за употреба на пластични ќеси | Сакам да кажам

Кенија ќе казнува со 4 години затвор за употреба на пластични ќеси | Сакам да кажам

Сакам да кажам - 18:47 28/08 Кенија изгласа до сега најтежок закон против користење пластични ќеси во обид…
Одлична вест за тие со македонски пасош: Од денеска без виза ќе може да се патува во оваа земја | Република

Одлична вест за тие со македонски пасош: Од денеска без виза ќе може да се патува во оваа земја | Република

Република - 12:55 11/08 Катар објави дека ги укинува визите за државјаните на 80 земји со цел развој…
Инстаграм е потполна лага: Кога ќе погледнете како навистина изгледа оваа девојка ќе сфатите зошто (ФОТО ГАЛЕРИЈА) | Курир

Инстаграм е потполна лага: Кога ќе погледнете како навистина изгледа оваа девојка ќе сфатите зошто (ФОТО ГАЛЕРИЈА) | Курир

Курир - 22:13 03/08 Блогерката Сара Пухто секојдневно на својот Инстаграм профил се труди на девојките и жените…
Платите на текстилците и кожарите од септермври ќе бидат повисоки за 4.000 денари | Вечер

Платите на текстилците и кожарите од септермври ќе бидат повисоки за 4.000 денари | Вечер

Вечер - 18:30 23/07 Од денари минималната плата со државна субвенција од септември ќе се зголеми за денари,…