Tag archives for тема

You are here: Home » тема
“Game of Thrones” ќе се снима до лето,a првата епизода во 2019 година | Локално

“Game of Thrones” ќе се снима до лето,a првата епизода во 2019 година | Локално

Локално - 11:25 07/10 Иако новата сезона на мегапопуларната серија “Game of Thrones” ќе има најмалку епизоди досега,…
Богдановиќ ќе воведе вертикални градини по ѕидовите на зградите (ВИДЕО) | +инфо

Богдановиќ ќе воведе вертикални градини по ѕидовите на зградите (ВИДЕО) | +инфо

+инфо - 20:02 06/10 Кандидатот на СДСМ за Центар планира да ги воведе популарните вертикални градини по ѕидовите…
Некои од корисниците на улица Бутелска в недела ќе останат без вода | Макфакс

Некои од корисниците на улица Бутелска в недела ќе останат без вода | Макфакс

Макфакс - 15:44 06/10 Некои од корисниците на улица Бутелска во населбата Бутел в недела, 8 октомври, ќе…
Ивор Мицковски до Владата на СДСМ: Сега се молчи за бебињата, ќе преземе ли некој одговорност, а партиски слуги дволични? | Курир

Ивор Мицковски до Владата на СДСМ: Сега се молчи за бебињата, ќе преземе ли некој одговорност, а партиски слуги дволични? | Курир

Курир - 20:33 04/10 -Имаме министер за здравство кој си брка политика. Сега се молчи за бебињата, а…
За „Игра на тронови“ ќе се снимат неколку алтернативни краеви | Репортер

За „Игра на тронови“ ќе се снимат неколку алтернативни краеви | Репортер

Репортер - 18:03 17/09 За да го избегнат фијаското што им се случи оваа година, вклучувајќи ги хакираните…
Крајот на серијата “Game of Thrones” ќе има повеќе верзии, ниту самите актери не знаат како ќе заврши | БркајРабота

Крајот на серијата “Game of Thrones” ќе има повеќе верзии, ниту самите актери не знаат како ќе заврши | БркајРабота

БркајРабота - 15:30 16/09 Најпопуларниот серијал на HBO, „Игра на тронови“ ќе се чува од хакерски напади и…