Tag archives for Феррари

You are here: Home » Феррари
Ферари и Мерцедес ќе почекаат, Верстапен останува верен на Ред Бул | МКД

Ферари и Мерцедес ќе почекаат, Верстапен останува верен на Ред Бул | МКД

МКД - 20:06 20/10 Макс Верстапен стави потпис на нов договор со Ред Бул, Холанѓанецот ја продолжи соработката…
BLOOMBERG: Маркионе потврди дека Ferrari ќе пласира кросовер | Високи Октани

BLOOMBERG: Маркионе потврди дека Ferrari ќе пласира кросовер | Високи Октани

Високи Октани - 15:09 12/10 Оваа одлука ќе наиде на жестоки критики од љубителите на брендот, како и…
Од Ферари едногласни: Свеќица од 59 евра нѐ чини многу скапо! | Gol.mk

Од Ферари едногласни: Свеќица од 59 евра нѐ чини многу скапо! | Gol.mk

- 15:34 11/10 Претседателот на Ферари, Серџо Маркионе, изјави дека неговиот тим плати висока цена, само поради тоа…
Трули ги радува разочараните „Тифози“ во битката за титулата со Хамилтон | Спортклуб

Трули ги радува разочараните „Тифози“ во битката за титулата со Хамилтон | Спортклуб

Спортклуб - 20:27 20/09 Поранешниот Ф1 возач Јарно Трули, анализирајки ја ситуацијата од последната трка во Сингапур, каде…
ВИДЕО: Луис Хамилтон го исмеа „хаотичниот старт“ во Сингапур во кој излетаа Раиконен и Фетел | Gol.mk

ВИДЕО: Луис Хамилтон го исмеа „хаотичниот старт“ во Сингапур во кој излетаа Раиконен и Фетел | Gol.mk

- 20:22 18/09 Трката за ГН на Сингапур изминатиот викенд ќе остане во сеќавање на фановите по несреќниот…