Tag archives for Эрдоган

You are here: Home » Эрдоган
Ердоган: Идејата за „Голема Албанија“ е неприфатлива за Турција | Алсат-М

Ердоган: Идејата за „Голема Албанија“ е неприфатлива за Турција | Алсат-М

Алсат-М - 19:15 20/06 Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави денеска дека идејата на некои кругови за обединување…
Ердоган нареди, Галатасарај експресно го промени името на стадионот | Дерби

Ердоган нареди, Галатасарај експресно го промени името на стадионот | Дерби

Дерби - 19:06 27/05 Поради големи финансиски придобивки и круцијални маркетиншки потези, добар дел од фудбалските гиганти ги…
Турција повика на формирање на нова демократска влада во Македонија | Макфакс

Турција повика на формирање на нова демократска влада во Македонија | Макфакс

Макфакс - 20:07 28/04 Турција во петок изрази „длабока загриженост“ заради насилствата во Собранието на Македонија и политичката…
Хан бара редефинирање на односите меѓу ЕУ и Турција… | Н.Македонија

Хан бара редефинирање на односите меѓу ЕУ и Турција… | Н.Македонија

Н.Македонија - 19:35 19/04 Хан бара редефинирање на односите меѓу ЕУ и Турција Еврокомесарот за проширување Јохенес Хан…
Белата куќа паѓа во сенка; Погледнете каде живее Ергодан (видео) | Алсат-М

Белата куќа паѓа во сенка; Погледнете каде живее Ергодан (видео) | Алсат-М

Алсат-М - 17:42 19/04 Претседателската палата на Реџеп Таип Ердоган е 30 пати поголема од Белата куќа, а…
Ердоган грубо го отрфли извештајот на ОБСЕ и Советот на Европа | Нова ТВ

Ердоган грубо го отрфли извештајот на ОБСЕ и Советот на Европа | Нова ТВ

Нова ТВ - 19:54 17/04 Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган грубо го отфрли извештајот на ОБСЕ и на…
Турскиот референдум со тенко мнозинство, опозицијата ги оспорува резултатите | Р.С.Европа

Турскиот референдум со тенко мнозинство, опозицијата ги оспорува резултатите | Р.С.Европа

Р.С.Европа - 20:21 16/04 Турскиот референдум за уставни измени со кои му се дава поголема моќ на претседателот…
12