Tag archives for 24 Вести

You are here: Home » 24 Вести
Презакажано судењето во Грција за Грујевски и Бошковски – за нивна екстрадиција може да се чека од 2 до 8 недели | 24 Вести

Презакажано судењето во Грција за Грујевски и Бошковски – за нивна екстрадиција може да се чека од 2 до 8 недели | 24 Вести

24 Вести - 20:29 20/10 Од Министерството за правда преку Апелација до Кривичниот суд. Барањето за екстрадиција на…
Уште еден е приведен за настаните од „Крвавиот четврток“ | 24 Вести

Уште еден е приведен за настаните од „Крвавиот четврток“ | 24 Вести

24 Вести - 20:10 17/10 Вечерва уште еден уапсен за собраниските настани од 27 април дознава телевизија 24…
Втора победа на МЗТ Скопје, прва на гостински терен во АБА лигата | 24 Вести

Втора победа на МЗТ Скопје, прва на гостински терен во АБА лигата | 24 Вести

24 Вести - 13:29 17/10 Во последната минута Бојан Трајковски и Дамјан Стојановски го одлучија натпреварот на гостувањето…
Чија е одговорноста за грешки во изградбата на атопатите? | 24 Вести

Чија е одговорноста за грешки во изградбата на атопатите? | 24 Вести

24 Вести - 17:20 09/10 Вината за проблемите при изградбата на автопатиштата Кичево-Охрид и Миладиновци -Штип кои ги…
Кубачот на Шеќеринска призна вина, бара да не оди во затвор | 24 Вести

Кубачот на Шеќеринска призна вина, бара да не оди во затвор | 24 Вести

24 Вести - 17:32 06/10 Напаѓачот на Шекеринска, Панче Ангелов, ја призна вината пред судот, изрази каење за…