Tag archives for Facebook

You are here: Home » Facebook
Мицковски: Горди сме на податоците за невработеноста од 22,9% | 24 Вести

Мицковски: Горди сме на податоците за невработеноста од 22,9% | 24 Вести

24 Вести - 17:34 10/06 Напорната работа, активните мерки за вработување, ниските даноци, политиката на странски инвестиции кои…
Швајцарски суд ја донесе првата осуда во историјата на земјата за „лајк“ на Facebook | Нетпрес

Швајцарски суд ја донесе првата осуда во историјата на земјата за „лајк“ на Facebook | Нетпрес

Нетпрес - 14:19 31/05 Регионалниот (окружниот) суд во Цирих во понеделникот првпат во историјата на Швајцарија донел обвинителна…
Средношколци ги освоија наградите на јубилејниот петти NASA Space Apps Challenge | IT.mk

Средношколци ги освоија наградите на јубилејниот петти NASA Space Apps Challenge | IT.mk

- 11:19 06/05 Минатиот викенд по петти пат се одржа NASA Space Apps Challenge. Настанот вообичаено изобилува со…
УПОРЕН СПЕРМАТОЗОИД: Ставила спирала за да не забремени, набрзо останала трудна, но шокот следи по породувањето (ФОТО) | Телеграф

УПОРЕН СПЕРМАТОЗОИД: Ставила спирала за да не забремени, набрзо останала трудна, но шокот следи по породувањето (ФОТО) | Телеграф

Телеграф - 18:27 05/05 Девет месеци подоцна бебето на свет дошло со „трофејот в рака“ Најироничната фотографија на…
Протести во Белград поради резултатите од претседателските избори | +инфо

Протести во Белград поради резултатите од претседателските избори | +инфо

+инфо - 19:44 03/04 Протестите времено го блокираа движењето во центарот на Белград. Демонстрантите се организираа преку фејсбук…
12